V jistém období mého života se ve mně začal probouzet pocit a touha být prospěšný ostatním. Tento pocit mě dovedl k masážím a tělesným procesům. Objevil jsem, že mohu skrze dotek předávat uvolnění, péči, klid, pohodu a relaxaci ostatním a regenerovat jejich tělo a mysl. Počátkem roku 2018 jsem začal navštěvovat masérský kurz, který jsem úspěšně završil státní zkouškou. Zjistil jsem, že mne práce s tělem naplňuje a dává smysl. Následoval víkend kurzu čínské regenerační masáže. Tehdy jsem měl příležitost si osahat i jiné možnosti práce s tělem a rozšířit si obzory.

O pár měsíců později jsem měl tu možnost vyzkoušet pro mne zcela neznámou dotykovou metodu Access Bars®. Tato metoda mě nadchla svou jednoduchostí a zároveň přínosem. A protože mě baví práce s energií (přes ruce jí dokážu naciťovat), tak jsem neváhal ještě absolvovat kurz metody Access energetický Facelift. Zároveň mě lidské tělo zajímá jako celek, tak absolvování kurzu Reflexologie chodidel, na kterých se zrcadlí celé tělo, byla jasná volba.

Začínal jsem masírovat nejprve známé a kamarády, postupně při zaměstnání masíroval mobilně a tím si zajistil nesmírně důležitý rozjezd a praxi. Nyní již masíruji na plný úvazek. Mobilně chodím spíše ke stálým klientům, působím každé úterý a středu v masérně vyhlášeného Salónu pro Tebe na Praze 3 a každý čtvrtek odpoledne a celé pátky v centru Empatie na Čechově náměstí na Praze 10. K tomu masíruji i pro hotelové hosty na několika známých hotelech v Praze. Masírování mě naplňuje, ve všech směrech obohacuje a dává smysl. Splnil se mi sen – být prospěšný ostatním. Odměnou jsou pro mne spokojení klienti, jejich úsměvy a pocity uvolnění a relaxace po masáži. To, že se ke mě vrací a doporučují přátelům, rodině či kolegům, je pro mne známka, že jsem na správné cestě.

V roce 2022 jsem absolvoval další obohacující kurzy, ať už můj třetí kurz Access Bars, kurz hloubkové masáže, kurz masáže lávovými kameny či kurz ošetření tzv. spoušťových bodů. Baví mě se posouvat dále a rozšiřovat si obzory. Mám v plánu na tento rok ještě několik, nejenom masérských kurzů, které mě opět posunou a dají mi příležitost být více prospěšný klientům, kteří si mě vyberou a dají mi důvěru.

Co pro mě masírování znamená?

Každopádně vděčnost za možnost pečovat o klienty a zároveň zodpovědnost, že si vybrali právě mne, svěřili se do mé péče a dali mi důvěru. Ať už provádím masáž, či dotykové metody, vždy chci předat to nejlepší co umím, provádím masáž v přítomné chvíli s vědomím, že si klient zaslouží laskavý přístup a dokonalou péči. Mou největší odměnou je, když se klientovo tělo raduje a užívá si pečující dotek mých rukou. Mé motto zní: „Mám radost, když tvořím Vašemu tělu radost“